Powolne pisanie to strata 2 godzin dziennie!

Portale bezwzrokowo.pl i piskle.pl wykonały badania na grupie 1700 użytkowników kursów online szybkiego bezwzrokowego pisania na klawiaturze

Wniosek jest dość szokujący: 63% pracowników traci codziennie około 2 h czasu .

Dlaczego? Bo aż 63% badanych pisze poniżej 150 znaków na minutę, i aż 25% poniżej 100 znaków na minutę.

Przykład

Pracownik biurowy pisze na komputerze ok. 3 godzin dziennie. Na stronie A4 jest 3300 znaków. Ten, kto pisze 100 znaków na minutę potrzebuje 33 minuty na przepisanie strony, a osoba, która pisze szybciej, ok.360zn/min tylko 9 minut.  Czyli ten, kto pisze szybko tylko na takim prostym zadaniu jak przepisanie strony A4 oszczędza 24 minuty. W ciągu całego dnia pracy są to aż  2 godziny do wykorzystania na inne zadania!

Załóżmy, że daliśmy pracownikowi 2 zadania, a na nie 1 godzinę czasu. Ma przepisać ofertę,  całą stronę A4 i nawiązać za jej pomocą kontakty z klientami. Pracownikowi, który pisze wolno, zajmuje to 33 minuty i zostaje mu tylko 27 minut na pracę, która może stać się źródłem zysków dla firmy. Pracownik, który pisze szybciej ma aż 51 minut, prawie całą godzinę, na zadanie generujące zyski.

Kursy internetowe online są dobrym rozwiązaniem problemu jak nauczyć się szybko pisać i skrócić czas potrzebny na wykonywanie bezproduktywnej pracy. W ten sposób w dowolnym czasie i miejscu można nauczyć  się pisać bezwzrokowo w ciągu ok. 15 godzin. Potem kontynuując ten sposób pisania podczas codziennej pracy można dojść nawet do 1000 znaków na minutę jak robią to mistrzowie. Dodatkowo Certyfikat ukończenia takiego kursu coraz częściej jest honorowany i pomaga w zdobyciu posady w renomowanych firmach.

Komentarze są zamknięte.