Jak zmotywować pracowników tak, aby kurs szybkiego bezwzrokowego pisania przyniósł efekty?

Nie oszukujmy się - kurs szybkiego bezwzrokowego pisania nie dla wszystkich pracowników będzie szczytem marzeń. Trzeba nad tym trochę popracować. Najskuteczniejszym sposobem zmotywowania kogokolwiek do czegokolwiek jest wywołanie w nim jego własnej wewnętrznej motywacji. To on sam musi uwierzyć, że się uda, zechcieć podjąć wysiłek, być w tym konsekwentny i osiągać wyznaczone cele.

Poniższy tekst jest wskazówką w jaki sposób tego dokonać. Podzieliliśmy go na dwie części: Panel dyskusyjny, ponieważ rozmowa sama w sobie angażuje ludzi oraz Zestaw informacji do przekazania pracownikowi, którego chcecie zmotywować.

I. Panel Dyskusyjny

Po pierwsze każdy potencjalny kandydat do nauki szybkiego bezwzrokowego pisania powinien sobie odpowiedzieć na dwa podstawowe pytania:

  • Jak szybko piszę ?
    Łatwo to sprawdzić wykonując test szybkości na naszym portalu.
  • Jak dużo piszę w ciągu dnia?
    Wstępnie pracownik może spróbować oszacować to sam, ale aby operować faktami warto wykorzystać do obliczenia czasu pisania aplikację KlawiszoMierz, która dokładnie zmierzy ile w ciągu dnia poświęcamy na pisanie i jak szybko piszemy.

Jeżeli już korzystacie z innych aplikacji mierzących ile czasu spędzamy w różnych miejscach – KlawiszoMierz też może się przydać, bo w statystykach pokazuje czas w różnego rodzaju aplikacjach, gdzie cokolwiek piszemy.

Po tym etapie mamy już zatem dwie podstawowe dane, które pomogą odpowiedzieć na kolejne pytania:

1. Ile oszczędzimy czasu pisząc szybciej?
Aby opanować podstawy szybkiego pisania potrzebujemy około 15h , a potem ćwiczymy już na codziennych dokumentach, szybko więc można oszacować, że nam się to opłaca i finansowo i czasowo… Pomoże w tym poniższy sposób prezentacji:
Na stronie A4 jest około 3300 znaków. Pracownik, który pisze 100 znaków na minutę potrzebuje 33 minut do przepisania strony, a ludzie, którzy piszą naprawdę szybko, tj. około 360zn/min tylko 9 minut. Czyli ten pracownik, który pisze bardzo szybko oszczędza do najsłabszego nawet 24 minuty! Pytanie do pracownika: ile oszczędzi czasu w ciągu całego dnia?

2. Ile zyskamy pieniędzy, jeśli założymy, że każda nasza godzina jest warta X zł?
Załóżmy, że pracownik dostał 2 zadania, na które w sumie ma 1 godzinę czasu. Ma przepisać ofertę, która zajmuje 1 stronę A4 i nawiązać za jej pomocą kontakty z potencjalnymi klientami. Ten, który pisze wolno, marnuje na to 33 minuty i zostaje mu jedynie 27 minut na pracę, która może stać się źródłem zysków dla firmy. Ten, który pisze szybko ma aż 51 minut, żeby zająć się zadaniem generującym zyski. Jeśli jest wynagradzany od efektu , albo liczy się dla niego prowizja… to pytanie do pracownika: Ile zarobi pieniędzy, jeśli poświęci dodatkowe 24minuty na zarabianie pieniędzy?

3. ilu ludzi pisze szybko ? Jak wyglądam na tle innych?
Portal bezwzrokowo.pl i piskle.pl przeprowadziły badania na grupie 1700 użytkowników portali z kursami szybkiego bezwzrokowego pisania na klawiaturze
Wniosek jest jeden: 70% pracowników marnuje codziennie 2 godziny czasu w pracy tylko ze względu na zbyt wolne tempo pisania na klawiaturze!
Okazuje się, że aż 63% badanych pisze poniżej 150 znaków na minutę, i aż 25% osób poniżej 100 znaków na minutę.

II. Zestaw informacji do przekazania pracownikowi

Powyższy tekst można potraktować jako rodzaj informatora dla pracowników, wydrukować i rozdać osobom tak aby zapoznały się z treścią przed podjęciem rozmowy w formie panelu dyskusyjnego. Wiele z tych informacji warto też przekazać i utrwalić w formie dyskusji. Inwencję w tym zakresie pozostawiamy prowadzącemu panel dyskusyjny. Jeżeli z jakichś powodów nie podejmiecie się przeprowadzenia tego panelu, warto pamiętać, że nasza firma może za Was przeprowadzić szkolenie motywacji pracowników od A do Z, wystarczy skontaktować się z nami.

Opinie użytkowników

wszystkie rekomendacje

Z naszego kursu szybkiego pisania skorzystały między innymi:

Napisali o nas w mediach, poznaj opinie recenzentów oprogramowania...

gwarancja skuteczności