Mała statystyka mistrzostw

Przyszedł czas podsumować mistrzostwa:

Małe statystyki:
Na mistrzostwa zapisało się 315 osób
Etap I ukończyło 113 osób.
Do Etapu II – Finalnego zakwalifikowało się 30 osób.

Najszybciej pisał puchat z prędkością 521 znaków na minutę. Ze względu na słabą poprawność (96,43%) nie zakwalifikował się do Etapu II.

Najpoprawniej pisała an206 z poprawnością 99,62% i szybkością 141zn/min. Dzięki temu, że mało osób przekroczyło próg 99% zakwalifikowała się z tak małą prędkością do Etapu II.

Całe mistrzostwa wygrał Tomek Kurzyk vel Kurzas z prędkością 386 znaków / minutę.

Poniżej statystyki z I Etapu.

Poprawność zawsze była najważniejsza w szybkim pisaniu. Po co pisać szybko skoro robimy dużo błędów?

Każdy błąd kosztuje nas czas potrzebny na poprawki. W czasie mistrzostw też możemy zauważyć, że 80% osób robi więcej niż 2% błędów. Co to oznacza? Na kartce papieru A4 jest około 2000znaków. To oznacza, że mamy do poprawy 40 błędów. Czy to dużo? Jeśli na poprawę każdego błędu poświęcimy 2 sekundy, to nagle nasze szybkie pisanie nie jest szybkie tylko wolne!

 
 
 
 
 


 
 
 
 
 

27% osób pisało powyżej 300znaków na minutę. To nie najlepszy wynik jak na mistrzostwa, jak i na Polske. To świadczy o tym, że jeszcze dużo pracy przed nami by osiągnąć wyniki europejskie.

 
 
 
 
 
 

 
 
 

Gdy weźmiemy pod uwagę szybkość efektywną pisania, gdzie za każdy błąd odejmujemy 10 napisanych znaków, okazuje się, że tylko 2% osób napisało test powyżej 300znaków na minutę. Mistrzowie osiągają 2-3 razy wyższy wynik.

Jestem przekonany, że w następnych edycjach mistrzostw będziemy podnosić poprzeczkę i będziemy osiągać coraz to nowe i lepsze rekordy szybkości.

 
 
 
 
 
 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>