Ogólnopolskie Mistrzostwa w Szybkim
Bezwzrokowym Pisaniu na bezwzrokowo.pl

II Edycja 07 – 15 listopada 2012

 

Portal bezwzrokowo.pl zaprasza wszystkich, którzy uważają, że szybko piszą na klawiaturze do udziału w Ogólnopolskich Mistrzostwach w Szybkim Bezwzrokowym Pisaniu na bezwzrokowo.pl, które rozpoczynają się już 7 listopada. Na najlepszych czekają cenne nagrody.

Aby wziąć udział w konkursie, należy wejść na stronę www.mistrzostwa-bezwzrokowo.pl i dokonać rejestracji, która jest bezpłatna. Następnie w dniach 7-11 listopada 2012r należy wykonać online test szybkości. Na jego podstawie zostanie wyłonionych 30 finalistów – osób, które uzyskają najlepszy czas pisania. Nie tylko trzeba wykazać się prędkością ale i poprawnością. Test zostanie oceniony według efektywnej szybkości pisania.

By oszacować efektywną prędkość pisania w czasie testów zakłada się, że użytkownik nie poprawia swoich błędów, a za każdy błąd odejmuje się 10 znaków z uzyskanej prędkości, ponieważ po napisaniu tekstu użytkownik potrzebuje czasu na poprawę tekstu. Jest to zasada z klasycznej metody obliczania prędkości pisania, która przedstawia się wzorem:

Efektywna szybkość [zn/min] = (Ilość znaków w teście – 10 * ilość błędów ) / Czas testu

Przykład.
Użytkownik pisał z szybkością 200 znaków/minutę i popełnił 3 błędy.
Z powyższego wzoru wynika, że jego efektywna prędkość to 170 znaków/minutę i tak zostanie oceniony test podczas Mistrzostw.

Powyższy etap to rozgrzewka przed prawdziwą rywalizacją pomiędzy 30 osobami, które osiągną najlepszą prędkość efektywną i wezmą udział w finale, który odbędzie się online 15 listopada 2012r. Finał wyłoni zdobywców 3 pierwszych miejsc.

Harmonogram

 • Rejestracja – online 15 października – 11 listopada
 • Etap I – test online 7-11 listopada
 • Etap II – test online 15 listopada

Nagrody

 • Nagroda za zajęcie I miejsca
  Tablet Modecom Free Tab 2099
 • Nagroda za zajęcie II miejsca
  Tablet Goclever Tab I71
 • Nagroda za zajęcie III miejsca
  Zestaw Logitech MK260 Wireless DesktopWszyscy trzej laureaci otrzymają również dyplomy okolicznościowe.

   

  Dodatkowo firma Way2Learn ufundowała dla 5 najszybciej piszących osób kursy e-learningowe. Każdy z 5 laureatów będzie mógł wybrać jeden z 4 proponowanych kursów. Do wyboru: Obsługa trudnego klienta, Zarządzanie sobą w czasie, Psychologia Szefa, Handlowanie to gra.

  Pozostałych 27 finalistów otrzyma jako dokumenty PDF. dyplomy-certyfikaty poświadczające, że byli finalistami II Edycji Mistrzostw.

 Organizatorzy

 • Portal bezwzrokowo.pl, oferujący kursy szybkiego bezwzrokowego pisania online, z doświadczeniem w obsłudze kluczowych firm na rynku polskim i klientów indywidualnych.

Cel i misja

 • Celem Mistrzostw jest upowszechnienie metody pisania bezwzrokowego i wyłonienie MISTRZA – osoby najszybciej piszącej na klawiaturze.

O Mistrzostwach

 • Mistrzostwa organizowane są przez portal bezwzrokowo.pl i odbywają się online za pośrednictwem strony www.mistrzostwa-bezwzrokowo.pl
 • Mistrzostwa mają charakter ogólnopolski i cykliczny (edycja wiosenna i jesienna w kolejnych latach)

Grupa docelowa

 • Wszystkie osoby używające aktywnie klawiatury komputerowej.

Kontakt
Grzegorz Frątczak
Telefon: +48 601 766 774

 

Twoje imię i nazwisko (wymagane)

Twój e-mail (wymagane)

Temat

Twoja wiadomość