Nauka bezwzrokowego pisania. Literówki? I z nimi sobie poradzisz!

Nauka bezwzrokowego pisania ma na celu wyuczenie odpowiednio szybkiego i bezbłędnego wpisywania znaków na klawiaturze, a nie czytania ze zrozumieniem. Jeśli popełniasz w tekście dużo literówek, to najprawdopodobniej ćwiczysz na tekście, który znasz. Zorientuj się, że nagle zaczynasz wypisywać wyrazy czy zdania z pamięci, a to nie jest dobre przy nauce bezbłędnego pisania. Praca z losowym układem znaków bez żadnej treści to dobra i ciekawa metoda. Na czym ona polega? Przepisujesz teksty o treści totalnie niezrozumiałej lub zbyt trudnej, tzn. - wystukujesz na klawiaturze tekst w obcym lub branżowym języku. To działa!

Teksty przepisujemy litera po literze. Dobrze, jeśli kolejne litery następują po sobie jak najszybciej. Pamiętaj, że efektem na być tekst bez błędów – jeśli chcesz się zapoznać z treścią tekstu, to możesz go przeczytać w spokoju, bez dźwięku klawiszy:)Nudny tekst? I na to jest sposób!

Jeśli teksty na skutek wielokrotnego wykorzystywania stają się nudne i zniechęca to Was do ćwiczeń, spróbujcie przepisywać teksty od końca – litera po literze, ale od ostatniej do pierwszej.

Szlifuj bezbłędność do perfekcji

Podczas ćwiczeń priorytetem powinno być uzyskanie jak najlepszych wyników bezbłędności pisania. Zawsze warto pamiętać, że tempo pisania przychodzi z czasem, ale wyeliminowanie utrwalonych błędów jest bardzo trudne i czasochłonne.

Opinie użytkowników

wszystkie rekomendacje

Z naszego kursu szybkiego pisania skorzystały między innymi:

Napisali o nas w mediach, poznaj opinie recenzentów oprogramowania...

gwarancja skuteczności