Klawiatura nie ma dla Ciebie tajemnic, nie patrzysz na nią, piszesz szybko i bezbłędnie?
Sprawdź się w rywalizacji z innymi, którzy myślą o sobie tak samo.

 

Portal bezwzrokowo.pl zaprasza do udziału online w
II edycji OGÓLNOPOLSKICH Mistrzostw w Szybkim Bezwzrokowym Pisaniu na bezwzrokowo.pl.

Zaczynamy już 7 Listopada 2012r. Na najlepszych czekają cenne nagrody.

 

Mistrzostwa są rozgrywane w 2 etapach, weź w nich udział według następującego planu:

 • W dniach 15 października – 11 listopada, dokonaj bezpłatnej rejestracji, wypełniając formularz na stronie mistrzostw.
 • Do 6 listopada masz możliwość poznać portal bezwzrokowo.pl, na którym odbędą się mistrzostwa. Ćwicząc pisanie różnych tekstów przygotujesz się lepiej do Mistrzostw.
 • W dniach 7-11 listopada 2012r w serwisie bezwzrokowo.pl pojawi się okno testu, kliknij w nie i napisz test (do 1000 znaków). Ustawienia dokonane przez organizatora na stronie z testem umożliwią Ci pisanie pomimo popełniania błędów. W trakcie testu, gdy popełnisz błąd – nie poprawiaj go! Test zostanie oceniony według efektywnej szybkości pisania. Na efektywną szybkość pisania składają się dwa czynniki: szybkość pisania oraz poprawność.By oszacować efektywną prędkość pisania w czasie testów zakłada się, że użytkownik nie poprawia swoich błędów, a za każdy błąd odejmuje się 10 znaków z uzyskanej prędkości, ponieważ po napisaniu tekstu użytkownik potrzebuje czasu na poprawę tekstu. Jest to zasada z klasycznej metody obliczania prędkości pisania, która przedstawia się wzorem:Efektywna szybkość [zn/min] = (Ilość znaków w teście – 10 * ilość błędów ) / Czas testuPrzykład.

  Użytkownik pisał z szybkością 200 znaków/minutę i popełnił 3 błędy. Z powyższego wzoru wynika, że jego efektywna prędkość to 170 znaków/minutę i tak zostanie oceniony test podczas Mistrzostw.

 • Uwaga! Ten test możesz napisać tylko jeden raz
 • Na podstawie pierwszego etapu zostanie wyłonionych 30 finalistów – osób, które uzyskają najlepszą efektywną prędkość pisania.
 • Osoby, które przejdą do finału będą mogły do dnia 15 listopada kontynuować ćwiczenie pisania tekstów, aby przygotować się do ostatecznej rywalizacji.
 • W dniu 15 listopada 2012r finaliści, po zalogowaniu do serwisu, zobaczą okno testu finałowego. Klikając w nie przeniosą się do testu szybkości ( do 1500 znaków), który wyłoni zwycięzców, zdobywców 3 pierwszych miejsc.
 • Test finałowy oceniany jest dokładnie tak samo jak test z etapu I, czyli na podstawie efektywnej prędkości pisania.

Wszelkie szczegóły dotyczące zasad konkursu ujęte są w regulaminie, który koniecznie przeczytaj.

Aktualne informacje o  przebiegu mistrzostw będą na bieżąco pojawiać się na stronie internetowej.

Nagrody

 • Nagroda za zajęcie I miejsca Tablet Modecom Free Tab 2099
 • Nagroda za zajęcie II miejsca Tablet Goclever Tab I71
 • Nagroda za zajęcie III miejsca Zestaw Logitech MK260 Wireless Desktop

Wszyscy trzej laureaci otrzymają również dyplomy okolicznościowe. Pozostałych 27 finalistów otrzyma jako dokumenty PDF. dyplomy-certyfikaty poświadczające, że byli finalistami II Edycji Mistrzostw.

Dodatkowo firma Way2Learn ufundowała dla 5 najszybciej piszących osób kursy e-learningowe. Każdy z 5 laureatów będzie mógł wybrać jeden z 4 proponowanych kursów. Do wyboru: Obsługa trudnego klienta, Zarządzanie sobą w czasie, Psychologia Szefa, Handlowanie to gra.

więcej o nagrodach z Way2Learn TUTAJ

Z ostatniej chwili!

Nasz nowy sponsor, Marcin Kijak Business Education, ufundował nagrody dla wszystkich 30 finalistów!

Są to e-booki. Każdy z 30 laureatów będzie mógł wybrać jeden z 4 proponowanych e-booków. Uwaga! Finalista powinien dokonać tego wyboru w terminie max. 7 dni od daty zakończenia Mistrzostw tj. od 15 listopada 2012r.

Jeżeli tego nie zrobi – nagroda przepada.

E-booki do wyboru:

Jak Poprawić Pamięć?    E-book w którym dowiesz się, jak działa Twoja pamięć i co zrobić, aby ją poprawić. To także zestaw sprawdzonych wskazówek, porad i recept na zdrowy styl życia, sprzyjający dobrej kondycji – zarówno umysłowej, jak i fizycznej.  czytaj więcej…

Szybka Nauka. Jak przyśpieszyć naukę i zyskać więcej wolnego czasu.   To praktyczny poradnik, dzięki któremu poznasz najważniejszą umiejętność w życiu każdego człowieka – umiejętności uczenia się. Dowiesz się, jak skrócić czas nauki, poprawić koncentrację i błyskawicznie przyswajać nowe informacje.   czytaj więcej…

Bogaty Umysł, Biedny Umysł.   Jeśli wciąż brakuje Ci pieniędzy i jakieś wewnętrzne blokady nie pozwalają Ci zwiększać swoich dochodów, to przeczytanie tego artykułu pomoże Ci to zmienić raz na zawsze! Dowiesz się, jak poprzez zmianę swoich przekonań, sposobu myślenia i nowym strategiom działania zmienisz swoją finansową rzeczywistość.   czytaj więcej…

100 Pytań Na Temat Wolności Finansowej.   W poradniku tym, znajdziesz odpowiedzi, wskazówki i recepty na Twoje pytania, wyzwania i wewnętrzne blokady związane z finansami. To odpowiedzi na 100 najczęściej zadawanych pytań o finanse osobiste, kreowanie bogactwa i ucieczkę z „wyścigu szczurów”.   czytaj więcej…

 

Wspierają nas:

 

 

 

 

 

 

 

 

Wymagania techniczne

Jakie są wymagania techniczne komputera, by wziąć udział w Mistrzostwach?

Windows/Linux, 512 Mb RAM, processor klasy Pentium 867 Mhz, łącze internetowe i przeglądarka (z włączoną obsługą javascript oraz plików cookie: Internet Explorer od wersji 7.0, Safari od wersji 5.0, Firefox od wersji 3.0, Chrome od wersji 10.0, Opera od wersji 11).

 

 

„Organizator zastrzega sobie prawo zmiany regulaminu, a także przerwanie lub odwołanie Mistrzostw. Organizator oświadcza, że dołoży wszelkich starań, aby zapewnić dostępność strony www.mistrzostwa-bezwzrokowo.pl w sieci Internet, nie ponosi jednakże jakiejkolwiek odpowiedzialności za niezależne od serwisu niewłaściwe działanie sieci komputerowej, sprzętu komputerowego czy oprogramowania, a także wszelkiego rodzaju awarie, które mogą wpływać na dostępność strony www.mistrzostwa-bezwzrokowo.pl oraz na ostateczne wyniki Mistrzostw. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za niezależne od serwisu  pośrednie lub bezpośrednie szkody, spowodowane korzystaniem ze strony www.mistrzostwa-bezwzrokowo.”

REGULAMIN Ogólnopolskich Mistrzostw w Szybkim Bezwzrokowym Pisaniu na bezwzrokowo.pl, pkt.9